Overbevisningens kunst – som animation eller stillbilleder
/upscale(true)/ehe_02.jpg)
/upscale(true)/ehe_01.jpg)
/upscale(true)/ehe_03.jpg)
/upscale(true)/ehe_04.jpg)
Fordelen er oplagt
Med 3D visualiseringer kan du vente med de dyre produktions-omkostninger, indtil du er sikker på, at konceptet og produktet er rigtigt og at der er et marked.
DESIGN CONCERN udarbejder 3D visualiseringer som animationer og stillbilleder til brug for fx tryksager, bannere mm. Animationen kan også leveres som en flash-film f.eks. til en hjemmeside eller som andre filformater.
Italienske boligdrømme
European Heritage Estates sælger boligdrømme på italiensk, og det går meget nemmere, når potentielle købere får mere end stregtegninger og tal at kigge på. Hos DESIGN CONCERN har vi for nyligt gennemført et 3D visualiseringsprojekt for JHT gruppen, hvor opgaven har været at ”trylle ruinerne af et gammelt kloster fra 1800-tallet om til 11 moderne ferieboliger med tilhørende swimmingpool og grønne uderum.
Se mere om projektet her
Vil du have et bud på, hvad DESIGN CONCERN kan tilføre din markedsføring via 3D visualiseringer? Ring og hør nærmere hos direktør Lone Storgaard på tlf. 8676 1022 eller send en mail til lks@designconcern.com

